رای به سایت :
1352
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
چهارشنبه 01 خرداد 1398 -
نحوه به درک واصل شدن حرمله به دست مختار
روایتی از قیام مختار

نحوه به درک واصل شدن حرمله به دست مختار

وقتی امام سجاد (ع) شنید که مختار در کوفه به خون خواهی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قیام کرده است و جنایتکاران کربلا را به سزای اعمالشان می‌رساند، از منهال بن عمر که در کوفه بود، از او سوال کردند که آیا حرمله نیز به سزای...
calendar
تاریخ : 1397/06/29 - 21:17
2
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،وقتی امام سجاد (ع) شنید که مختار در کوفه به خون خواهی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قیام کرده است و جنایتکاران کربلا را به سزای اعمالشان می‌رساند، از منهال بن عمر که در کوفه بود، از او سوال کردند که آیا حرمله نیز به سزای اعمال خود رسیده است؟ منهال عرض کرد که من تا کوفه بودم او به دست مختار نیفتاده بود.

امام سجاد (ع) دست به دعا برداشتند و فرمودند که خدا تیزی آهن و سوزش آتش را به او روا دارد. وقتی مختار خبردار شده که حرمله در محل «کناسه کوفه» مخفی شده است، او را از مخفیگاه خود بیرون کشید و دستور داد دست و پای او را قطع کنند و همین موقع منهال به یاد دعای امام سجاد (ع) افتاده و تکبیر بلندی در رسای ایشان گفت، وقتی مختار علت را سوال کرد، منهال دعای امام سجاد علیه السلام را برای او شرح داد و این جا بود که مختار به شکرانه آنکه دعای امام به دست او به اجابت رسیده است از مرکب خود فرود آمد و دستور داد که جسد منحوس حرمله را به آتش بکشند. تا نماز شکر مختار تمام شد تل خاکستری از جسد حرمله باقی مانده بود و دعای امام که تیزی آهن و سوزش آتش برای این جنایتکار دشت کربلا بود به اجابت برسد.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19192
محمد محققیمطالب مرتبط