رای به سایت :
832
محبوب
حوزه 244 معرفت
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
سه شنبه 30 بهمن 1397 -
 نمایش آثار تجسمی اساتید دانشگاه
همزمان با روز معلم؛

نمایش آثار تجسمی اساتید دانشگاه

هشت استاد دانشگاه به مناسبت روز معلم، بیش از ۴۵ اثر تجسمی خود را در موزه هنرهای ملی به نمایش می‌گذارند.
calendar
تاریخ : 1397/02/08 - 11:09
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 244 معرفت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،

نمایشگاه گروهی از آثار اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران از فردا شنبه هشتم اردیبهشت به مدت ۲۰ روز در موزه هنرهای ملی برپا می‌شود.
 

فاطمه پناهیان‌پور استاد مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر که چند اثر نیز در این نمایشگاه دارد به ایسنا توضیح می‌دهد: در مشورت با رئیس دانشگاه و رئیس موزه هنرهای ملی، تصمیم گرفته شد تا همزمان با "روز معلم" و بزرگداشت این روز، تعدادی از آثار هنری در رشته‌های تجسمی مانند نقاشی، گرافیک و عکاسی را در موزه هنرهای ملی به عنوان یکی از نخستین موزه‌ها که معمولا آثار اساتیدی هنر ایران را تجلی می‌دهند، در معرض دید عموم قرار دهیم.

وی با اشاره به انتخاب و داوری آثار قابل نمایش در دو مرحله، بیان کرد: در مرحله‌ی نخست آثار از طریق فضای مجازی برای اعلام نظر داوران ارائه و تعدادی اثر نیز برگزیده شدند. در مرحله‌ی دوم آثار برگزیده شده به صورت حضوری و در موزه هنرهای ملی مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند و حدود ۴۵ اثر برای نمایش نهائی انتخاب شدند.

او با بیان این‌که برخی از اثار به دلیل نداشتن ارتباط با هویت موزه هنرهای ملی یا رعایت نشدن برخی مسائل حذف شدند، این مجموعه آثار را شامل ابرنگ، عکاسی، قلم‌زنی، تذهیب، طراحی سنتی، قلمدانِ گل و مرغ، هنرهای لاکی و نقاشی رنگ‌و روغن دانست.

به گفته‌ی پناهیان‌پور به دلیل وسعت زیاد موزه هنرهای ملی در زمان نمایش این آثار؛ تعدادی از آثار نفیس موزه همچنان در جای خود نمایش داده می‌شوند.

این هنرمند ابراز امیدواری کرد: در سال‌های آینده نیز این پروژه فراگیر و ادامه‌دار باشد و این اقدام امسال و با برگزاری این نمایشگاه به پایان نرسید و کوتاه مدت نباشد و تقدیر از معلم فقط در حرف نباشد بلکه در عمل نیز ثابت شود.

او در مورد مدت زمان برپایی این نمایشگاه نیز خاطرنشان کرد: خواستار برگزاری نمایشگاه به مدت یک ماه بودیم اما چون ممکن بود برخی آثار شرکت داده شده، در نمایشگاه‌های دیگری نیز نمایش داشته باشند، مجبور شدم مدت نمایشگاه را ۲۰ روزه بگذاریم.

این نمایشگاه گروهی با نمایش آثاری از فاطمه پناهیان‌پور، محمدانصاری، تینا طاهری، فائزه انصاری جابر، بنفشه بندعلی، گلنوش عطار، فریبا عوض‌زاده و سپیده وزیری تعدادی از اساتید مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران، از ساعت ۱۰ صبح فردا شنبه هشتم اردیبهشت به مدت ۲۰ روز در موزه هنرهای ملی ایران واقع در میدان بهارستان، خیابان کمال‌الملک، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا می‌شود.

انتهای پیام


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16989


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 244 معرفت        منطقه 18        محله هفده شهریور        فرهنگی        اجتماعی    

مطالب مرتبط