رای به سایت :
832
محبوب
حوزه 244 معرفت
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
سه شنبه 30 بهمن 1397 -
رسانه‌ها چگونه می‌توانند تعطیلات را جبران کنند؟
رسانه‌ها چگونه می‌توانند تعطیلات را جبران کنند؟

مدیرمسوول روزنامه «دنیای اقتصاد» به عدم حضور رسانه‌های مکتوب در تعطیلات اشاره کرد و گفت: رسانه‌های مکتوب باید به تقویت تولید تحلیل روی بیاورند.
calendar
تاریخ : 1397/02/15 - 11:59
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 244 معرفت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،

علیرضا بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از وضعیت تعطیلات کشور بیان کرد: آیا تعطیلات کشور ما منطقی و درست است؟ معمولا تعطیلات در دنیا دو روز کامل در هفته است. در ایران پنجشنبه‌ها تعطیل نیست در عین حال که تعطیل است و هیچ کار مفیدی انجام نمی‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت مردم عملا فرصت زیادی برای استراحت وسفر با آرامش ندارند.

او ادامه داد: اغلب کشورها، روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند و ما روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل هستیم که باعث می‌شود تنها سه روز کاری مشترک با دنیا داشته باشیم. در واقع تعطیلات رسمی در تقویم کشور ما در برهه‌های زمانی خاصی متمرکز می‌شود؛ این در حالی است که با دور روز تعطیلی در هفته امکان سفر کردن مردم به طور پراکنده وجود دارد و ترافیک ایجاد نمی‌شود. تعطیلات ایران باید مانند سایر کشورها ساماندهی شود. 

مدیر مسوول روزنامه «دنیای اقتصاد» به عملکرد رسانه‌های آنلاین و مجازی در تعطیلات اشاره و بیان کرد: رسانه‌هایی که مجازی و آنلاین هستند، می‌توانند در صحنه‌های خبری حضور داشته باشند. در واقع با اینکه کشور تعطیل است و برخی کارهای رسمی در کشور تعطیل می‌شوند اما رسانه‌های آنلاین و برخط، امکان بیشتری برای پوشش خبر دارند.

بختیاری درباره چگونگی خبررسانی رسانه‌های مکتوب بعد از تعطیلات اضافه کرد: زمان اینکه رسانه‌های مکتوب بخواهند به انتشار خبر اکتفا کنند، سپری شده است و آن‌ها باید با تقویت تولید تحلیل و ارائه بسته‌بندی درست، عدم حضور خود در تعطیلات را جبران کنند؛ البته رسانه‌های مکتوب اصلی کشور به این سمت حرکت کرده‌اند و بیشتر بسته‌های تحلیلی و تحقیقی ارائه می‌دهند.

او در پایان با اشاره به فعالیت رسانه‌های مکتوب در فضای مجازی گفت: رسانه‌های مکتوب در کنار انتشار کاغذی خود، سایتی ایجاد کرده که در آن فعال هستند و اخبار تولید می‌کنند. این فعالیت در فضای مجازی قطعا بخشی از آن خلاء را جبران می‌کند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16989


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 244 معرفت        منطقه 18        محله هفده شهریور        فرهنگی        اجتماعی    

مطالب مرتبط