رای به سایت :
832
محبوب
حوزه 244 معرفت
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 -
 پیام رسان سروش بالای ۱۰ میلیون عضو دارد
یک مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پیام رسان سروش بالای ۱۰ میلیون عضو دارد

یک مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیام رسان سروش بالای ۱۰ میلیون عضو دارد.
calendar
تاریخ : 1397/05/14 - 11:23
source
منبع : ایسنا
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 244 معرفت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،  سید مرتضی موسویان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مورد پیام رسان‎های داخلی ابتدا داشتن مخاطب و بعد تکنولوژی مطرح است.


وی اضافه کرد: تکنولوژی در سطح دوم مطرح است که باید بتواند مخاطب را جذب و نگه دارد.

موسویان با بیان اینکه تمامی پیام رسان‎های داخلی موفق نبوده‎اند، ادامه داد: تلگرام به یک پروژه تبدیل شده که بعد از ارتباطی که با آنها برقرار شد راهی را می رود که مسلما هر کشوری با اهداف مستقل مجبور است تاکتیکی در مقابل آن داشته باشد.

مسئول حوزه فناوری و اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مطالعه نشان می‎دهد که برای کسب و کار در کشور ما برنامه دارد و طبق این برنامه اجرایی کنترل آن را از دست ما خارج خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: فضای مجازی از ابتدا که در آمریکا رقم خورد در دستان این کشور باقی ماند و آنچه را که امروز می‌بینیم در اختیار یک شرکت آمریکایی است که دو سوم اینترنت را برای آمریکا می‎خواهد و تنها یک سوم آن را برای بقیه کشورها قائل است.

موسویان اظهار کرد: ریشه تمام آدرس‎ها در آنجاست و طبق این قدرت که در اختیار آنها گذاشته شده اگر دامنه‎ای را غیر فعال کنند کل یک کشور دچار مشکل می‎شود.

مسئول حوزه فناوری و اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در رابطه با پیام رسان سروش بالای ۱۰ میلیون عضو دارد و آمار بقیه پیام رسان‎ها دقیق نیست.

وی با بیان اینکه هم اکنون پروژه سما را شروع کردیم که یک و نیم سال از عمر آن می‌گذرد، ادامه داد: این بستر از راه‎های ارتباطی ما با مردم است که از یک کد یا لوگو در زیرساخت‌های مختلف استفاده می‌شود؛ هم اکنون نزدیک به چهارصد و پنجاه هزار موجودیت دارای این کد یا لوگو هستند که امکان تعامل را برای ما فراهم کرده‌اند.

موسویان بیان کرد: جمع سپاری بحث مربوط به رصد با مشارکت مردمی در این زمینه ایجاد و ساخت بسته‎های آموزشی برای مردم و راهنمایی و هدایت آنها به بسترهای موسسات خصوصی که برای کودکان ایجاد کردند در این بستر فراهم شده است.

وی با بیان اینکه آنچه که در فضای مجازی باید ایجاد شود یک همدلی و مشارکت در آستانه بین نهادها و وزارتخانه است، ادامه داد: فضای مجازی فضایی است که هر کس در هر مکان می‎تواند تولید محتوا کند و ممیزی پیش از نشر معنا ندارد و پس از آن باید انجام شود؛ مردم باید بتوانند سره را از ناسره تشخیص بدهند.

مسئول حوزه فناوری و اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دسترسی به سایت‌های پورن وجود دارد اما استفاده نمی‎شوند، گفت: استفاده نکردن از آنها نیاز به فرهنگ‌سازی دارد چراکه هر لحظه تولید می‌شوند و البته درصد مراجعه به این سایت‎ها کم است.

وی تصریح کرد: ما باید به سواد رسانه‌ای بپردازیم و افراد و انسان‎های را تحت آموزش‎های مناسب قرار دهیم چراکه مناسب تر از درس‎های روتینگ است.

موسویان با بیان اینکه رصد بازی‎های رایانه‎ای به بنیاد ملی بازی‎ها سپرده شده است، افزود: آنهایی که مشخص هستند دارای لوگوی نقره‎ای خواهند شد و اگر می‌خواهند کار کنند، باید مجوز لازم را از نهاد مربوطه بگیرند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16989


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 244 معرفت        منطقه 18        محله هفده شهریور        فرهنگی        اجتماعی    

مطالب مرتبط