رای به سایت :
180
محبوب
حوزه 245 بدر
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
دوشنبه 06 خرداد 1398 -
انتشار ترجمه آثار شهید مصطفی خمینی در آینده نزدیک/ شهید مصطفی خمینی هر سال چندین بار به سمت کربلا پیاده‌روی می‌کرد
کنگره شهید مصطفی خمینی

انتشار ترجمه آثار شهید مصطفی خمینی در آینده نزدیک/ شهید مصطفی خمینی هر سال چندین بار به سمت کربلا پیاده‌روی می‌کرد

شهید مصطفی خمینی واجد ابعاد مختلف علمی، تهذیبی و انقلابی بود که به حق به فرموده امام راحل(ره) امیدی برای آینده اسلام محسوب می‌شد.
calendar
تاریخ : 1396/08/01 - 19:12
source
منبع : تسنیم
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 245 بدر  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،همایش بزرگداشت مقام علمی و معنوی شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی به همت پژوهشگاه فرهنگ و ارزشهای اسلامی، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، مرکز اسناد انقلاب اسلامی و جمع دیگری از نهادهای ذیربط امروز سه‌شنبه یک آبان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران با حضور آیت‌الله علی‌اکبر رشاد (رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی)، آیت‌الله علی احمدی (رئیس مرکز انتشارات سمت)، خانم دکتر زهرا مصطفوی (دختر امام خمینی(ره)) و جمعی دیگر از پژوهشگران و عالمان حوزوی دانشگاهی برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم (دبیر علمی همایش)، گفت: سرفصلهایی که درباره ابعاد مختلف اندیشه شهید مصطفی خمینی است گسترده می‌باشد و ما قصد داریم در مورد ابعاد مختلف فکری ایشان کارهای جدی صورت دهیم. از میان مقالات مختلف 15 مقاله انتخاب شده که در این همایش مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین دو جلد از مجموعه مصاحبه‌هایی در ابعاد سیاسی و علمی شخصیت شهید مصطفی خمینی در دست انتشار است یک مجلد شرح حال  و مجموعه مکاتبات ایشان نیز منتشر خواهد شد. 

وی گفت: شهید مصطفی خمینی رساله‌ای موجز اما بسیار عمیق و با ادبیاتی کاملا علمی در مورد ولایت فقیه به زبان عربی نگاشته بودند که این رساله به فارسی ترجمه شده و در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد. همچنین کتابی حاوی 110 داستان مستند از زندگی این عالم و شهید بزرگوار برای مخاطبان جوان منتشر خواهد شد. بنده به شخصه معتقدم که شهید مصطفی خمینی همچون مرحوم شهید مطهری واجد نواندیشی‌های دینی مختلفی در زمینه مسائل دینی و ارتباطشان با نیازهای کنونی جامعه بود.

در ادامه همایش حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان (رئیس کنگره همایش شهید مصطفی خمینی و تولیت مسجد مقدس جمکران) با ذکر خاطراتی از همراهی خود با مرحوم آیت‌الله مصطفی خمینی گفت: حاج آقا مصطفی در دوره‌ای ایفای نقش کرد که عمده نقش ایشان به دلیل حاکمیت خفقان، برای مردم پنهان مانده است. هیچ کس به اندازه امام راحل شخصیت این بزرگوار را نمی‌شناخت و امام در کنار مفاتیح‌شان یک دست‌خطی برای فرزند بزرگوار خود نوشتند که تعابیر بلندوالایی در مورد شخصیت ایشان محسوب می‌شود.

تولیت مسجد جمکران گفت: هر وقت حاج آقا مصطفی با مباحثه خود در درس امام را محفلی برای مباحثه می‌کشاند امثال ما که تازه وارد بودیم متوجه برخی از محتویات درس امام می‌شدیم. حاج آقا مصطفی بابت تمام زیارت‌های مخصوص امام حسین(ع) هر ساله به سمت کربلا پیاده‌روی داشتند. ایشان هر وقت زمان عبادت فرا می‌رسید، شبیه امام راحل اهل عبادت و تضرع به درگاه اهل‌بیت بودند. حاج آقا مصطفی هیچگاه با جریانات ناخالص و انحرافی ارتباط برقرار نکرد.


انتهای پیام /


tags
   خبر قسم        خبر قسم        مصاحبه قسم        حوزه 245 بدر        منطقه 18        محله بهداشت        مصطفی خمینی        کنگره    

مطالب مرتبط