رای به سایت :
180
محبوب
حوزه 245 بدر
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
دوشنبه 06 خرداد 1398 -
عملیات برق‌آسای فاطمیون در شمال حماه
عملیات برق‌آسای فاطمیون در شمال حماه

ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت (حزب‌الله و لشکر فاطمیون) در ادامه عملیات خود در شمال شرق استان حماه دو روستای «تم الهوی» و «ابولفه» در شمال غرب اثریا را آزاد کردند.
calendar
تاریخ : 1396/08/06 - 18:49
source
منبع : تسنیم
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 245 بدر  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،

رزمندگان محور مقاومت اسلامی (حزب‌الله  و لشکر فاطمیون) با اجرای یک عملیات سریع از روز پنج‌شنبه چهارم آبان ماه 96 در شمال شرق استان حماه سوریه بخش‌هایی از مناطق تحت اشغال گروه تروریستی وهابی جبهه النصره را بازپس گرفتند. این عملیات در دو محور اصلی علیه مواضع جبهه النصره در شمال شرقی استان حماه سوریه آغاز شد که پس از نبردهای شدید به سیطره نیروهای محور مقاومت بر روستاهای "الشحاطیة، جب ابیض و خربة جویعد" و مناطق حاشیه‌ای آن‌ها به‌مساحتی حدود 15 کیلومترمربع منجر شده است.

عملیات برق‌آسای رزمندگان فاطمیون در شمال حماه

در درگیری‌های به وقوع پیوسته گروهی از تروریست‌های جبهه النصره از جمله "ابوموته الحموی، عبدالرحمن صدیق و محمد المحیو" سه تن از فرماندهان ارشد این گروه به هلاکت رسیده‌اند.

دستیابی دلاوران لشکر فاطمیون به انبار مهمات و تسلیحات داعش

بیشتر بخوانید: تصاویر ویژه فاطمیون از مهمات به‌جامانده داعش در المیادین و دیرالزور+فیلم

ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت (حزب‌الله و لشکر فاطمیون) در ادامه عملیات خود در شمال شرق استان حماه، دو روستای «تم الهوی» و «ابولفه» در شمال غرب اثریا را آزاد کردند. در این درگیری تعدادی از تروریست‌های جبهه النصره کشته و زخمی شدند.

فیلم پیشروی فاطمیون با آزادسازی دو روستا در شمال حماه در ادامه قابل مشاهده است:

 

بیشتر بخوانید: «پدر فاطمیون» چه‌کسی است؟

والفجر3 در دیرالزور

همچنین نیروهای مقاومت حزب‌الله و لشکر فاطمیون در روز پنجشنبه چهارم آبان ماه عملیات نظامی خود را علیه تروریست‎ها در دیرالزور پی گرفتند. این عملیات که "والفجر‌ــ3" خوانده می‎شود با هدف نابودی عناصر تروریستی و پایگاه‎های آن‌ها در دیرالزور صورت می‎گیرد. ارتش سوریه به‌همراه نیروهای مقاومت توانسته‎اند که کنترل منطقه موسوم به "المحطة الثانیه" در جنوب دیرالزور را به دست بگیرند. نیروهای مقاومت موفق شدند شمار زیادی از عناصر داعش را به هلاکت رسانده یا مجروح کنند.

مشارکت رزمندگان فاطمیون در نبردهای حاشیه شرقی دیرالزور سوریه علیه گروه تروریستی وهابی داعش

مشارکت رزمندگان فاطمیون در نبردهای حاشیه شرقی دیرالزور سوریه علیه گروه تروریستی وهابی داعش

نیروهای مقاومت و ارتش سوریه با هدف در دست گرفتن خطوط پشتیبانی داعش، در حال پیشروی در منطقه صنعتی دیرالزور هستند. پس از پاکسازی کامل منطقه صنعتی شهر دیرالزور، جبهه مقاومت قادر خواهند بود عناصر تروریستی باقیمانده در امتداد مناطق جنوب شرقی شهر را وادار به عقب‌نشینی کنند.

فاطمیون در سال 1390 شمسی با تلاش‌های شهید توسلی (ابوحامد) با گردآوری 22 نفر برای دفاع از حرم تشکیل شد،و  تبدیل به تیپ شد و امروز با دارا بودن چند هزار نیرو با نام لشکر فاطمیون با نام عربی (لواء فاطمیون) شناخته می‌شوند. لشکر فاطمیون دارای چند هزار نیروی متعهد و متخصص می‌باشد که به‌تصریح بسیاری از حاضران در جنگ سوریه، این لشکر عامل موفقیت جبهه مقاومت و حفظ حرم حضرت زینب(س) می‌باشد، تا جایی که در جریان تصرف بلندی‌های اطراف لاذقیه شخص سید حسن نصرالله به رزمندگان فاطمیون تبریک گفت، مناطقی که مدت‌ها در دست تروریست‌ها بود و کاری از جانب ارتش و نیروهای حزب‌الله برنمی‌آمد.


انتهای پیام /


tags
   خبر قسم        عکس قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 245 بدر        منطقه 18        محله تولیددارو        فاطمیون        حماه سوریه    

مطالب مرتبط