رای به سایت :
180
محبوب
حوزه 245 بدر
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
دوشنبه 06 خرداد 1398 -
 آیت‌الله امامی کاشانی: سید حسن نصرالله توطئه‌ سعودی‌ها را خنثی کرد
در خطبه‌های نماز جمعه تهران

آیت‌الله امامی کاشانی: سید حسن نصرالله توطئه‌ سعودی‌ها را خنثی کرد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: صحبت‌های سید حسن نصرالله که گفت "از سعد حریری در صورت بازگشت به لبنان استقبال می‌کنیم"، به‌معنای خنثی‌کردن توطئه‌های آل‌سعود بود.
calendar
تاریخ : 1396/08/27 - 00:36
source
منبع : تسنیم
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 245 بدر  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران (26آبان) با اشاره به سالروز رحلت پیامبر در 28 ماه صفر اظهار داشت: پیامبر(ص) کلماتی در بستر فوت به امیرالمؤمنین(ع) گفتند که حضرت می‌فرمایند "از هر کلمه هزار باب از آن علم برای من باز شد". امیرالمؤمنین بر پیکر پیامبر نماز گزارد و فرمود "پیامبر امام همه بوده است، دسته دسته بیایند و نماز بگزارند"، لذا مردم مدینه و مردم سایر نقاط در سه روز بر پیامبر نماز خواندند.

بیشتر بخوانید: انتقال نماز جمعه تهران به مصلای امام خمینی(ره)

وی افزود: در سقیفه هم بحث و جار و جنجال خلافت بود و آنها که در سقیفه بودند نماز هم بر پیامبر نخواندند و نماز اصلی را امیرالمؤمنین(ع) خواند. پیامبر در اواخر عمرشان به علی(ع) سفارش کرد "از منزل خارج نشو تا زمانی که مرا در خاک بگذارید"، لذا امیرالمؤمنین تا زمان خاک‌سپاری پیامبر از خانه بیرون نیامد. مورخان شیعه و سنی با هم نقل می‌کنند که پیامبر در خانه عایشه ام‌المؤمنین بود و سرش در دامن امام علی(ع) بود.

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه پیامبر در اواخر عمر به حضرت فاطمه می‌گفت "به‌فکر آینده و میراث من باش" و سفارش به قرائت قرآن کرد، اظهار داشت: میراث پیامبر طبق احادیث متواتر "کتاب‌الله و عترت" بود که "اگر به کتاب خدا و اهل بیت عمل کنید گمراه نمی‌شوید". در حدیث ثقلین به‌صورت متواتر از اهل‌‌سنت واژه "عترت" آمده است اما عبارت "سنت" که در برخی جاها به‌جای عترت آمده از راویانی است که به نقل آنها اصلاً اعتمادی نیست. 57 نفر از بزرگان و اصحاب با نقل مسئله غدیر عبارت "کتاب‌الله و عترتی" را نقل کردند. حافظ وحی اهل‌بیت(ع) هستند و هرکدام در زمان خود و شرایط خود به‌نحوی عمل کردند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه جهان اسلام به‌تبعیت از بزرگان اسلام، برای اهل بیت عظمت خاصی قائل‌اند. این اربعین امام حسین(ع) بود که سنی و شیعه رفتند و احترام کردند و بر این اساس بقای دین پیامبر باید براساس قرآن و عمل اهل‌بیت باشد.

وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه با تسلیت به بازماندگان حادثه زلزله غرب کشور و آرزوی علو درجات و غفران برای کشته‌شدگان و قدردانی و تشکر از دولت، شهرداری‌ها و اوقاف و نهادهای مختلف، گفت: حدیثی از پیامبر اکرم(ص) است که "من اصبح و لم‌یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم" اگر کسی به امور مسلمین اهمیت ندهد مسلمان نیست. مسلمان بودن آثاری دارد و یکی از آنها کمک به زلزله‌زدگان است. افرادی که توانایی دارند بحث مسکن‌سازی و هزینه‌ها را به‌عهده بگیرند و مردم کشور ما ایمان و محبت و ایثار خود را نشان دادند.

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه گاهی در این فضای پرجاذبه کمک و خدمت و حمایت از ضعیفان، صدای کثیفی از حلقوم شروری در گوشه‌ای بلند می‌شود که می‌گوید "کمک به زلزله‌زدگان نکنید"، اظهار داشت: این صدای ضعیفی که به‌وجود آمده یکی از بدبختی‌های دنیایی است که در آن زندگی می‌کنیم که رئیس جمهور آمریکا این‌طور لجنوار صحبت کند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: دولتی که می‌گوید "من حامی حرمین هستم" این‌چنین در یمن و سوریه جنایت می‌کند و اخیراً نقشه‌هایی برای کشورهای اسلامی دارد. اینها واقعاً بدبخت هستند که خیال می‌کنند می‌توانند کل منظومه شمسی را در دست بگیرند.

وی افزود: این بساط نشان می‌دهد که دشمن در حال طراحی و نقشه برای کشورهای اسلامی است. لبنانی را که آرام است می‌خواهند متشنج کنند اما به‌حول و قوه خدا مردم لبنان و طوایف این کشور بیدارند. صحبت‌های سید حسن نصرالله که گفت "از سعد حریری در صورت بازگشت به لبنان استقبال می‌کنیم"، ب‌ ‌معنای خنثی کردن توطئه‌های آل سعود بود. اتحاد و وحدت مردم لبنان یک یادگار بزرگ و باارزش است.

بیشتر بخوانید: در جلسه "ولایتی" با "سعد حریری" چه گذشت؟

آیت الله امامی کاشانی خاطرنشان کرد: ملت‌های مسلمان باید وحدت و انسجام پیدا کرده تا توطئه‌های دشمن را خنثی کنند. دشمنان می‌خواهند ما به دوران جاهلیت برگردیم و این وظیفه‌ ما است که انسجام و اتحاد داشته باشیم. ملت‌ها و مردم باید از حکام آل‌سعود جدا شوند. خوشبختانه در کشور ما ولایت‌فقیه محور و قطبی است و بر گرد آن وحدت ایجاد می‌شود. این فداکاری، ایثار و شهامت و شجاعت و "لبیک یا حسین" و "لبیک یا زینب" دشمن را خانه‌نشین می‌کند.


انتهای پیام /


tags
   خبر قسم        خبر قسم        مصاحبه قسم        حوزه 245 بدر        منطقه 18        محله تولیددارو        نماز جمعه        سیدحسن    

مطالب مرتبط