رای به سایت :
85
محبوب
حوزه 260 حکمت
ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل
سه شنبه 01 آبان 1397 -
 سال ۲۰۱۷ رکورد زد!
سال ۲۰۱۷ رکورد زد!

با اعلام سال ۲۰۱۶ به عنوان گرم ترین سال، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) اعلام کرد ۲۰۱۷ احتمالا در بین سه سال دارای رکورد گرما خواهد بود.
calendar
تاریخ : 1396/08/19 - 22:59
source
منبع : خبرگزاری تسنیم
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 260 حکمت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ، با اعلام سال 2016 به عنوان گرم ترین سال، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) اعلام کرد 2017 احتمالا در بین سه سال دارای رکورد گرما خواهد بود.

WMO با در نظر گرفتن بسیاری از رویدادهای با شدت بالا از جمله طوفان ها و سیلاب های فاجعه بار، که موجب افزایش گرما وخشکسالی شدند به این نتیجه رسیدند.

همچنین گفته می شود شاخص های بلندمدت تغییر اب و هوا نظیر افزایش غلظت دی اکسید کربن، افزایش سطح دریا و اسیدی شدن اقیانوس همچنان ادامه دارد. پوشش یخ دریای قطب کمتر از حد میانیگن بوده و به کمترین حد خود رسیده است.

تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی طی چند سال گذشته دامنه وسیعی را به خود اختصاص داده و تأثیرات به سرعت در حال گسترش آن، سوالاتی را در مورد قابلیت سکونت زمین در آینده مطرح کرده است.

طبق گزارش WMO، میانگین دمای کره زمین از ماه ژانویه تا سپتامبر امسال حدود 1.1 درجه سانتیگراد بالاتر از دوره پیش از عصرصنعت بوده است.

در نتیجه وقوع ال نینو قوی، احتمالا 2016 همچنان گرم ترین سال رکورد خواهد زد، بعد از آن سال های 2017 و 2015 از لحاظ گرما در رده دوم و سوم هستند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14837
فاطمه سراجی