پایگاه مقاومت بسیج شهید زنده دل
 
سه شنبه 30 بهمن 1397 -

رای به سایت :
336
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 244 معرفت ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید زنده دل
0
محبوب  
رای به خبر :
 ۱۰ درصد؛ نرخ پوشش آموزش‌های پیش از دبستان در ایران
معاون سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد

۱۰ درصد؛ نرخ پوشش آموزش‌های پیش از دبستان در ایران

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۷۵ درصد کودکان دو سال ماقبل دبستان به پیش دبستانی نمی روند. این در حالی است که نرخ پوشش آموزش کل دوره پیش از دبستان از صفر تا شش سالگی در ایران ۱۰ درصد است و نباید فراموش کرد...
calendar
تاریخ : 1397/02/08 - 11:37

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید زنده دل  حوزه 244 معرفت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،  حبیب الله مسعودی فرید با بیان اینکه مهدکودک جایی برای ارتقای همه جانبه و رشد کودکان است گفت: حقوق شهروندی، احترام به همنوع و بسیاری موارد دیگر را می توان در این دوره در وجود کودک نهادینه کرد. 

مسعودی فرید تاکید کرد: باید یک بسته جامعی در این زمینه تعریف کنیم که همه دستگاه های مربوط از رسانه ملی تا وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی و ... در آن نقش ایفا کنند. بودجه حوزه کودکان برای آموزش و پرورش طی چند سال گذشته رشد قابل توجهی پیدا کرده اما سرانه و هزینه‌ها رو به رشد هستند و شیب افزایش بودجه هنوز مطلوب نیست.

وی در پاسخ به اینکه آیا موازی کاری و تولی‌گیریهای متعدد در این روند اختلال ایجاد نمی کند؟ اظهار کرد: راه‌اندازی شورای عالی کودک زیر نظر دولت می‌تواند مشکلاتی از این دست را حل کند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع چالش‌های آموزش پیش از دبستان به روی آنتن شبکه آموزش رفت با بیان اینکه حضور در دوره‌های پیش دبستانی نافی نقش خانواده وضرورت گذراندن اوقات کودک با آنها نیست گفت: معتقدیم حضور کودک در مهدها به جامعه پذیری بیشتر وی کمک می کند.

مسعودی فرید با بیان اینکه باید دید چگونه می‌توان خدمات بهتری به کودکان زیر سن دبستان ارائه کرد گفت: نمی‌توانیم منتظر شویم خانواده خودش وارد عمل شود؛ بچه ها سرمایه اند و باید خدمات را در سنین کم دریافت کنند. قطعا باید به سمت توانمندی خانواده‌ها هم برویم ولی ممکن است نیازمند برنامه میان مدت و طولانی باشد. اگر چند سال اول زندگی را بی توجه بگذرانیم، دیگر به راحتی قابل جبران نیست.

وی با تاکید بر اینکه استان‌ها اجازه ندارند محتوای غیرقابل تایید ما و آموزش و پرورش را ارائه کنند گفت: قبلا سرفصل ها از سوی مرکز ارائه می‌شد و هر استان با توجه به اقتضائاتش باید محتوا تولید می‌کرد در حالی که استان هایی داریم که توان تدوین محتوای مورد نظر خود را ندارند، اکنون هرکتابی باید برای ورود به مهد حتما مجوز بگیرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14507
فاطمه علی خانیمطالب مرتبط