پایگاه مقاومت بسیج شهید زنده دل
 
سه شنبه 30 بهمن 1397 -

رای به سایت :
336
محبوب
صفحه نخست ›› فوتبال ›› حوزه 244 معرفت ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید زنده دل
0
محبوب  
رای به خبر :
آرزوی چوگان‌بازان ایران برآورده شد
آرزوی چوگان‌بازان ایران برآورده شد

رئیس هیئت چوگان استان البرز با بیان اینکه چوگان در شهریور پارسال به نام ایران ثبت جهانی شد گفت: این اتفاق آرزوی چوگان بازان بود و افتخاری برای ایران به شمار می‌رود.
calendar
تاریخ : 1397/02/08 - 13:28

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید زنده دل  حوزه 244 معرفت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،

مهدی بیغم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه حال چوگان استان البرز خوب است، ادامه داد: این وضعیت ثمره پنج سال همکاری و همدلی اعضای هیئت چوگان است.

بیغم در مورد وضعیت تیم‌های چوگان در استان اظهار کرد: هم اکنون در البرز دو تیم آقایان و دو تیم بانوان  با بیش از 100 راس اسب فعال است.

وی ادامه داد: یکی از مسائل پیش روی چوگان نیاز به زمین با مساحت بالاست، زمینی که برای این ورزش مورد نیاز است چند برابر مساحت یک زمین فوتبال است و یک باشگاه معمولی توان نگهداری چنین زمینی را ندارد. البته در این وضعیت فردی که خود باشگاه شخصی داشته است حدود 60 راس اسب و دو زمین چوگان را بدون دریافت مبلغی در اختیار تیم‌ها قرار داده است.

بیغم در خصوص آموزش‌های فنی به دست اندرکاران چوگان نیز گفت: با توجه به اهمیت نعل‌بندی در این ورزش، در حال حاضر یک مربی نعل‌بند از کشور هندوستان در البرز به چوگان‌بازان آموزش می‌دهد تا پس از اتمام آموزش به دیگر استان‌های کشور اعزام شوند.

وی یکی از مشکلات پیش روی ورزش چوگان را ناشناخته بودن و به تبع آن تعداد کم ورزشکاران این رشته عنوان و اعلام کرد: متاسفانه نه در کتب درسی این ورزش معرفی شده و نه رشته دانشگاهی برای آن وجود دارد و نه در اماکن عمومی خیابان یا کوچه‌ای به نام چوگان نامگذاری شده و همین باعث ناشناخته ماندن آن است.

بیغم با بیان اینکه چوگان در شهریور سال گذشته به نام ایران ثبت جهانی شد گفت: این اتفاق آرزوی چوگان بازان بود و افتخاری برای ایران به شمار می‌رود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14507
فاطمه علی خانیمطالب مرتبط