پایگاه مقاومت بسیج شهید شهسواری
 
پنجشنبه 01 فروردين 1398 -

رای به سایت :
567
محبوب
صفحه نخست ›› مجلس ›› حوزه 243 خیبر ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید شهسواری
1
محبوب  
رای به خبر :
کواکبیان در نطق میان‌دستور: آقای روحانی چرا وعده‌های خود را فراموش کرده‌اید؟/ با افزایش قیمت بنزین به مشکلات مردم اضافه نکنید
کواکبیان در نطق میان‌دستور: آقای روحانی چرا وعده‌های خود را فراموش کرده‌اید؟/ با افزایش قیمت بنزین به مشکلات مردم اضافه نکنید

نماینده مردم تهران گفت: آقای روحانی چرا به وعده‌‌هایی که به مردم داده‌اید جامه عمل نمی‌پوشانید؟
calendar
تاریخ : 1396/09/26 - 19:12

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید شهسواری  حوزه 243 خیبر  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،

آقای روحانی چرا وعده‌های خود را فراموش کرده اید؟/با افزایش قیمت بنزین به مشکلات مردم اضافه نکنید

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در جلسه علنی امروز یکشنبه(25 آذر ماه) در نطق میان‌دستور خود، گفت: امروز می‌خواهم در مورد سه قوه کشور بدون هیچ‌گونه محافظه‌کاری صحبت کنم.

وی افزود: ابتدا لازم است که از مجلس شورای اسلامی شروع کنیم، حدود 19 ماه از مجلس دهم می‌گذرد، باید محاسبه کنیم که به چه میزان توانسته‌ایم از مشکلات انباشته شده بر دوش مردم بکاهیم.

کواکبیان تصریح کرد: فقر و فلاکت، انواع آسیب‌های اجتماعی مانند کودکان کار و زنان بد سرپرست، کارتن‌خواب‌ها، نبود اشتغال برای جوانان خجالت‌زده‌ای که کماکان بر سر سفره‌های پدران خویش می‌نشینند و ابرچالش‌های کشور مانند نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از جمله مسائلی است که گریبانگیر کشور ما شده است و آیا ما نمایندگان مجلس باید در این مسائل تنها دولت را مقصر بدانیم؟

نماینده مردم تهران بیان کرد: آیا به خاطر دارید که هنگام تنظیم برنامه ششم توسعه بنده گفتم که به واسطه تنظیم چنین برنامه‌ای چند صد هزار میلیارد تومان بر دوش دولت سنگینی خواهد کرد و یک لایحه 34 ماده‌ای را به 144 ماده‌ای تبدیل می‌کنیم و نتیجه آن این است که بودجه 97 تقدیم مجلس می‌شود اما هیچ ارتباطی با برنامه ششم ندارد.

وی ادامه داد: رئیس مجلس ما همواره مسائل را به شوخی و تمسخر می‌گیرد و به جای اینکه خود را سخنگوی مجلس بداند خود را همه‌کاره تلقی می‌کند؟

کواکبیان بیان کرد: شفافیت مالی برای نمایندگان اصلی اساسی است، لذا بهتر نیست این شفافیت از درون مجلس شروع شود؟ بنده به عنوان رئیس شورای اجرایی بین‌المجالس جهانی بارها تقاضای یک اتاق معمولی کرده‌ام، اما هربار می‌گویند همچین چیزی نداریم.

نماینده مردم تهران تأکید کرد: تقاضای ارائه گزارش همچون مجالس قبلی از فعالیت‌های IPU داشته‌ام اما اجازه نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهید در اصلاح آئین‌نامه بازهم بر قدرت رئیس مجلس بیافزایید ایرادی ندارد، اما توجه کنید که تنها یکسال برای پاسخگویی در برابر مطالبات مردم وقت داریم؛ قرار بود مجلس خانه‌تکانی شود نکند که ملت ما را خانه‌تکانی کند.

نماینده مردم تهران با اشاره به مسائل قوه مجریه بیان کرد: آقای رئیس جمهور آیا در فضای مجازی شاهد هستید اصلاح‌طلبان چه ناسزاهایی بابت حمایت از شما می‌شنوند؟ چرا باید چنین شود و چرا به وعده‌‌هایی که به مردم داده‌اید جامه عمل نمی‌پوشانید؟ اگر اصولگرایان به اصطلاح نمی‌گذارند چرا به مردم گزارش نمی‌دهید؟

وی افزود: البته بنده از ابتدا نیز این دولت را اصلاح‌طلب تلقی نمی‌کردم، حتی این دولت خود را به اصلاح‌طلبی نمی‌شناسد و احتمالا به دلیل مشکلاتی که وجود دارد اصلا نمی‌خواهد که اصلاح‌طلب باشد.

کواکبیان افزود: آقای رئیس جمهور! مردم به خاطر ما اصلاح‌طلبان به شما رأی داده‌اند و هیچ حزب اصولگرایی به روحانی رأی نداد و دوستان ما در جمنا جمع شده بودند.

نماینده مردم تهران بیان کرد: آقای روحانی بدانید که شما نیز به مانند ما فرصت چندانی ندارید، چراکه چشم بر هم بزنید این 4 سال به پایان می‌رسد، لذا به حل مشکلات مردم پرداخته و به میان آنها بیایید و فقر و فلاکت آنها را ببینید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی شما در بودجه امر می‌کنید که بنزین گران شود و یارانه قطع شود، شاید در بحث کارشناسی درست باشد، اما درآمد مردم چقدر بالا رفته است؟ آیا آنها فقیرتر نشده‌اند؟ پس اگر فقر آنها دوچندان شده، با این طرح‌ها آنها را ناامید نکنید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18439
رضا قلی پورمطالب مرتبط