پایگاه مقاومت بسیج بدر
 
جمعه 23 آذر 1397 -

رای به سایت :
2581
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 260 حکمت ›› پایگاه مقاومت بسیج بدر
0
محبوب  
رای به خبر :
 جهانگیری: سال ۹۶ در ایجاد اشتغال نمونه بودیم
جهانگیری: سال ۹۶ در ایجاد اشتغال نمونه بودیم

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه هیچ منتی بر مردم برای دریافت سود سهام عدالت وجود ندارد، گفت: سال ۹۶ در ایجاد اشتغال جزو سالهای نمونه بوده است.
calendar
تاریخ : 1396/12/20 - 15:50

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج بدر  حوزه 260 حکمت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ، اسحاق جهانگیری در‌ آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به‌دنبال ایجاد تاب‌آوری اقتصاد کشور در مقابل تکانه‌های بیرونی است، گفت: مهمترین تکانه‌ای که در سالهای اخیر جمهوری اسلامی را تهدید کرد تحریم‌های قدرت‌های غربی با بهانه‌های واهی علیه مردم ایران بود و نکته مهم در این خصوص این است که اقتصاد حتی با فرض بازگشت تحریم‌ها از چالش‌‌ها عبور کند.

وی با بیان اینکه دو رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی، عدالت‌بنیانی و مردمی بودن اقتصاد است، گفت: عدالت تنظیم‌کننده و سامان‌دهنده امور است و اگر دنبال توسعه پایدار هستیم باید عدالت را در کشور محقق کنیم. پیشرفت وقتی ارزش دارد که آحاد ملت طعم آن را از طریق تحقق عدالت چشیده باشند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: یکی از شاخص‌های مهم عدالت توسعه منطقه‌ای است چرا که در برخی از مناطق کشور مانند سواحل مکران گنج‌های نهفته و فراموش‌شده‌ای وجود دارد که می‌تواند اقتصاد ایران را متحول کند.

جهانگیری با توجه به عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف اقتصادی گفت: سال 96 دستاوردهای کشور در بخش‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال جزو سال‌های نمونه بوده است.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از بیکاری در اقشار مختلف مردم گفت: اولین آسیب بیکاری آزرده شدن روح و کرامت انسان است. من در همین جا از همه علاقه‌مندان به کشور درخواست می‌کنم که سرمایه‌های خود را  به مسیر تولید و اقتصاد بیاورند و از این راه به ایجاد اشتغال در کشور کمک کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه "از ابتدای انقلاب به‌دنبال سهامدار کردن مردم در کارخانه‌ها بودیم"، گفت: در دولت هشتم واگذاری سهام عدالت در دستور کار قرار گرفت و این روند در دولت‌های نهم و دهم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دولت یازدهم سهام عدالت ساماندهی شد و برای نخستین بار سود سهام عدالت به مردم پرداخت شد.

جهانگیری ادامه داد: در حال حاضر نتیجه اقدامات دولت در حوزه سهام عدالت این بوده که 40 درصد سهام برخی کارخانه‌ها به مردم واگذار شده است.

وی افزود: امروز از همین جا به سهامداران عرض می‌کنم هیچ منتی بر شما برای دریافت سود 75 یا 150 هزار تومانی سهام عدالت وجود ندارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای می‌گفتند "سود را از کارخانه‌ها به‌بهانه سهام عدالت بیرون نبرید"، گفت: جواب این افراد این بود که مردم بدهی به کسی ندارند و باید مانند سایر سهامداران سود سهام خود را دریافت کنند. امروز مردم مالک سهام عدالت هستند و هر سال مثل سهامداران بزرگ شرکت‌ها باید سود خود را دریافت کنند.

جهانگیری تصریح کرد: اگر لایحه دولت در مجلس تصویب شود مردم اختیاردار سهام خود خواهند شد و می‌توانند این سهام را نگه داشته یا به‌فروش برسانند.

وی در پایان گفت: امروز ارزش سهام‌های نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد حدود 2.5 میلیون تومان است و همان‌طور که رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت افراد سهامدار در یک خانواده 5نفره ارزش سهامشان حدود 12.5 میلیون تومان است. مردم می‌توانند از این سهام به‌اشکال مختلف استفاده کرده و حتی آن را به‌عنوان وثیقه برای دریافت انواع وام به‌کار ببرند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12636
فاطمه سراجی


منبع : خبرگزاری تسنیممطالب مرتبط