تاریخ : شنبه 25 شهريور 18:55
کد خبر : 550207
سرویس خبری : حماسه و پایداری
 

 پیکر پدر شهیدان محمدزاده تشییع شد

پیکر پدر شهیدان محمدزاده تشییع شد

پیکر پدر شهیدان محمدزاده، ابوالشهیدین مازندران با حضور مسئولان، مردم شهیدپرور و جانبازان در محمودآباد تشییع شد.

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج بدر  حوزه 260 حکمت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،مراسم تشییع پیکر حاج حسین‌جان محمدزاده پدر بزرگوار شهیدان محمدزاده صبح امروز با حضور پرشور مسئولان استانی و شهرستانی، نیروهای نظامی و لشکری و بسییجی، مردمی و خانواده شهدا و جانبازان در محمودآباد برگزار شد.

پیکر این پدر والامقام شهدا از مقابل سپاه ناحیه محمودآباد همزمان با سالروز ولادت امام موسی بن جعفر (ع) با نوحه‌سرایی مداحان و عزاداری مردم برگزار و گلزار شهدای آهومحله محمودآباد تشییع و در این مکان در کنار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.

حاج حسین‌جان محمدزاده پدر بزرگوار شهیدان محمدزاده یکشنبه شب پس از گذراندن یک دوره بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

این پدر که سه فرزند برومند خود را در طول دوران هشت سال دفاع مقدس راهی جبهه‌های حق علیه باطل کرده بود در شهرستان محمودآباد و استان مازندران به یک اسطوره و کوه مقاومت بدل شده است

حاج حسین‌جان محمدزاده نخستین فرزند خود به‌نام پاسدار شهید ابوالقاسم محمدزاده که در سال 1340 متولد شده بود را در تاریخ 21 اسفندماه 1363 در جزیره ترابه تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

دومین شهید این بیت بسیجی جوان هادی محمدزاده بود که متولد 1349 بوده و در تاریخ 17 مردادماه 1364 در هورالعظیم شهید شد و سومین شهید سردار ابوالحسن محمدزاده متولد 1327 بوده که چهارم دی‌ماه سال 1365 در عملیات کربلای 4 در ام‌الرصاص به درجه رفیع شهادت رسید و هر سه برادر شهید در گلزار شهدای آهومحله محمودآباد مدفون هستند.

مازندران در دوران دفاع مقدس و انقلاب، 10400 شهید تقدیم نظام کرده استسامانه متمرکز فضای مجازی سپاه تهران بزرگ