پایگاه مقاومت بسیج بدر
 
سه شنبه 01 آبان 1397 -

رای به سایت :
2575
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 260 حکمت ›› پایگاه مقاومت بسیج بدر
0
محبوب  
رای به خبر :
 همایش سالروز صدور نامه‌های رهبر انقلاب به جوانان غربی با سخنرانی حجت‌الاسلام گلپایگانی، ظریف و ولایتی
همایش سالروز صدور نامه‌های رهبر انقلاب به جوانان غربی با سخنرانی حجت‌الاسلام گلپایگانی، ظریف و ولایتی

در سالروز صدور نامه‌های رهبر معظم انقلاب به جوانان در کشورهای غربی همایشی با حضور شخصیت‌ها و فرهیختگان و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی، محمدجواد ظریف و علی‌اکبر ولایتی برگزار می‌شود.
calendar
تاریخ : 1396/09/25 - 18:00

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج بدر  حوزه 260 حکمت  ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،همایش گرامی‌داشت سالروز صدور نامه‌های رهبر انقلاب به جوانان غربی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، دکتر محمد جواد ظریف و دکتر علی‌اکبر ولایتی در سالروز صدور دومین نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی، همایشی با عنوان «طلوع حقیقت» در تهران با حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی، علمی و فرهنگی برگزار می‌شود.

در این همایش که به همت موسسه انقلاب اسلامی، دفتر حفظ و  نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای  و ستاد مردمی تبلیغ و نشر نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی مسئول دفتر مقام معظم رهبری، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و همچنین علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل سخنرانی خواهند کرد.

همچنین در این همایش، حمیدرضا مقدم‌فر مسئول ستاد مردمی نشر و تبیلغ نامه رهبر معظم انقلاب گزارشی از حرکت‌های مردمی انجام شده در فضای مجازی و در سطح میدانی در داخل و خارج از کشور راجع به این نامه‌ها ارائه خواهد کرد.

جعفر درونه دبیر برگزاری این همایش به خبرنگار ما گفت که رونمایی از چند اثر فرهنگی و هنری و تجلیل از پدیدآورندگان آنها از دیگر برنامه‌های این همایش خواهد بود.
بنا بر این گزارش، در پی حوادث تروریستی در سالهای 93 و 94 توسط گروهک تروریستی داعش که در برخی کشورهای اروپایی و بویژه فرانسه رخ داد، رهبر معظم انقلاب اسلامی طی دو نامه که اولین آنها در یکم بهمن 93 دیگری در هشتم آذر 94 صادر شد، به گفتگو با جوانان غرب پرداخته و با آنها از پشت صحنه تفکرات وحشیانه و ماهیت به وجود آورندگان و حامیان تروریست‌هایی همچون داعش سخن گفتند و آنان را برای شناخت بی واسطه از اسلام به ماخذ و منابع اصیل و دست اول اسلام یعنی قرآن کریم و زندگی پیامبر اعظم(ص) دعوت کردند.

پیرو این نامه‌ها، علیرغم تلاش رسانه‌های بزرگ غربی و همچنین مدیران شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک برای بایکوت و جلوگیری از نشر آن در میان جوانان غربی، تلاش‌های خودجوش زیادی از سوی جوانان مومن و انقلابی و برخی شخصیت‌های فرهنگی ایرانی و بعضاً غیرایرانی در فضای مجازی و میدانی برای رساندن این پیام به مخاطبان اصلی نامه‌ها صورت گرفت.

ستاد مردمی تبلیغ و نشر نامه رهبر معظم انقلاب از سال   1393 بلافاصله پس از صدور اولین نامه به منظور برای ایجاد هماهنگی و همگرایی میان جوانان و علاقمندان مشتاق به حضور در این عرصه تشکیل شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12636
فاطمه سراجی